• شناسه کاربری :

    کلمه عبوری :

   واقعيت افزوده در آيفون 8      آرشیو اخبار         
واقعيت افزوده در آيفون 8
 
اکنون چند ماهي از عرضه آيفون 7 و 7 پلاس به بازار مي‌گذرد و کم کم بازار شايعات درباره آيفون بعدي اپل درحال داغ شدن است. طبق گفته‌هاي سيمونا جانکوسکي (Simona Jankowski)، آناليزور شرکت گلدمن سچز (Goldman Sachs) قابليت واقعيت افزوده در آيفون 8 نقطه عطف جديدي در صنعت تلفن‌هاي هوشمند ايجاد خواهد کرد.

به نظر مي‌رسد اپل براي بزرگداشت دهمين سال توليد تلفن‌هاي هوشمندش موسوم به آيفون درحال تدارک ديدن سورپرايز بزرگي است که در لباس واقعيت افزوده در آيفون 8 و نسخه بزرگترش به نمايش در خواهد آمد.
اگر در جريان اخبار مربوط به واقعيت افزوده در آيفون 8 نيستيد، بايد بگوييم هفته گذشته گزارشي منتشر شد که خبر از همکاري اپل با کمپاني لومنتوم (Lumentun) مي‌داد. لومنتوم يک شرکت مبتني بر تکنولوژي بوده که در زمينه توليد و توسعه سنسورهاي درک فضاي سه بعدي محيط فعاليت مي‌کند. جالب است بدانيد در آخرين کنفرانس مطبوعاتي اين شرکت صحبت از برنامه بزرگ و انقلابي براي گوشي‌هاي موبايل شد که احتمالا چندان بي ربط به آيفون بعدي اپل نخواهد بود.

براساس تحليل‌هاي مينگ چي کو (Ming-Chi Kuo)، يکي از معروف‌ترين مفسرها و آناليزورهاي کمپاني کوپرتينويي، تکنولوژي واقعيت افزوده به کار رفته در آيفون 8 بين سه تا پنج سال از تکنولوژي روز خود جلوتر خواهد بود و اپل پيشگام اين صنعت در عرصه تلفن‌هاي هوشمند به شمار خواهد رفت. تا به حال نيز واقعيت افزوده پيشرفت چنداني به خود نديده است و جاي خالي يک انقلاب بزرگ در آن به خوبي احساس مي‌شود.

آخرين دليلي که بر شايعه وجود قابليت واقعيت افزوده در آيفون 8 و 8 پلاس قوت مي‌بخشد گفته‌هايي از مديرعامل اپل، تيم کوک است که در آن واقعيت مجازي را عاملي براي بسته شدن دنياي واقعي بر انسان مي‌دانست اما به واقعيت افزوده به چشم ارتقا و تثبيتي براي دنياي واقعي مي‌نگريست.

هنوز هيچ اطلاعي درباره خط مشي اپل در زمينه واقعيت افزوده وجود ندارد و هنوز نمي‌دانيم در آيفون سال 2018 بايد منتظر چه چيزي باشيم. شما چه مي‌انديشيد؟ آيا بايد در انتظار يک سنسور که در ارتباط با دوربين اصلي به تشخيص اشياي موجود در تصوير مي‌پردازد باشيم، يا سنسوري که در ارتباط با حسگر تشخيص عنبيه چشم يا تشخيص چهره واقعيت افزوده را پياده مي‌کند؟
1395/11/27

کلیه حقوق این سایت متعلق قسط کالا می باشد